Kaza anında yanınızdayız

Mardan Sigorta müşterilerine destek olmak için “Kaza Destek Aracı” ve profesyonel personeli ile hizmete başladı.

Aracınızda kaza sonucu hasar meydana geldiğinde; endişelenmeyin. Tek yapmanız gereken 0 (532) 785 96 57 Hasar Destek Merkezimizi aramak.

Profesyonel hasar destek ekibimiz VIP Kaza Destek Aracımız ile kaza mahalline gelerek; sizi aracımızda ağırlarken, tüm evraklarınızı ve raporlarınızı oluşturulur, fotokopiler çekilir, hasar dosyalarınız eksiksiz hazırlanır.

Aracımız ile sizi gitmek istediğiniz yere bırakır ve tüm hasar işlemlerinizi sizin adınıza takip eder.

Tarım Sigortasının Öncü Firması

Aksu başta olmak üzere Antalya’nın tarım bölgelerinde çok ciddi bir tarım sigortası çalışması sürdüren Mardan Sigorta, çiftçinin dost kapısı haline geldi. Antalya bölgesinde tarım sigortasının en uzman firması olarak gösterilen Mardan Sigortayı ikinci sayımızda okurlarımızla buluşturuyoruz.

Yaşanan her felakette tekrar gündeme gelen tarım sigortasını bölgemizde en ciddi uygulayan firma olan Mardan Sigorta, üretici ile olan yakın bağlarını her geçen gün güçlendirerek büyümesini sürdürüyor.
Mardan Sigorta’nın iki ortağı olan Uğur ve Nur Erke çifti, İsmail Ogan Caddesindeki merkezlerinde sorularımızı yanıtladı. 2010’da evlenen ve 2011’de Mardan Sigorta’yı kuran Erke çifti, Aksu’nun ilk kez, tarım sigortaları alanında özel bir girişimle karşılaşmasını sağladılar. “Aksu’da tarım sigortasını özel olarak getiren firma biziz” diyen Uğur Erke, tarım sigortalarından dolayı Aksu’yu seçtiklerini ve ilçede bu eksikliği gördükleri için geldiklerini söyledi.
Kasko, trafik ve diğer branşlarda da çalışma yaptıklarını ve diğer sigortacılara nispeten çok ciddi bir tarım bilgisine sahip olduklarını vurgulayan Erke, “Tarım sigortaları konusunda uzman bir firmayız. Aksu’daki üreticilerin de mutlaka tarım sigortası yaptırmaları gerektiğine inanıyoruz. Büyük emekler vererek kurdukları seraların ve alın teri ürünlerinin afetler karşısında yok olup gitmesine göz yummak istemiyorlarsa, sigortanın güvencesini almaları şarttır” diye konuştu.
Devletin tarım sigortasına yüzde 50 prim desteği verdiğini belirten Nur Erke ise bu konunun önemini şu sözcüklerle vurguladı:
Devletin kurduğu TARSİM havuzundan yararlanmaları, onların geleceği içindir. Bütün büyük ve küçükbaş hayvanlar, seralar ve açık tarım alanları, devletin yüzde 50 prim desteği verdiği bir poliçe ile sigorta kapsamına alınıyor. Yurtpınar’da 2011’de yaşanan dolu afetini hatırlarsak, bunun ne kadar acil olduğunu çok daha iyi anlarız. Yurtpınar yerle bir olmuştu. Biz o tarihlerde bu alana yeni giriş yapmıştık. O dönemde meydana gelen hasar neticesinde ciddi ödemeler yaptık ve tarım sigortası alanında iyi bir ivme yakaladık. Ve böylece Mardan Sigorta büyüme yoluna girdi. Mardan Sigorta olarak daima Aksu’da ve üreticinin yanı başında olacağız. Tarım sigortacılığı alanında büyüme hedeflerini adım adım hayata geçiriyoruz. Aksu’da tarım sigortacılığı derken akla ilk olarak Mardan Sigorta geliyor. Bütün ilçe bazında bu anlayışı yerleştirmek başlıca hedefimizdir. Sigorta insanlara bir konfor sunmaktadır. Bütün insanlarımıza ve Aksulu üreticilerimize bunu her fırsatta anlatıyoruz. Sigortalıysanız kafanız rahattır.”

MARK AKSU DERGİ

Tarım Sigortalarına Dask Desteği

TARSİM tarafından üstlenilen riskler için ulusal ve uluslararası piyasalardan yeterli koruma sağlanamaması halinde DASK tarafından reasürans desteği verilebilecek.

Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) tarafından üstlenilen riskler için ulusal ve uluslararası piyasalardan yeterli koruma sağlanamaması halinde Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) tarafından reasürans desteği verilebilecek.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan Bakanlar Kurulu kararına göre, Tarım Sigortaları Kanunu kapsamında TARSİM tarafından üstlenilen riskler için ulusal ve uluslararası piyasalardan yeterli koruma sağlanamaması halinde DASK tarafından, Kurum risk ve reasürans planına göre belirlenen saklama payının azami yüzde 10’una kadar olmak üzere uygun bir bedel karşılığında Hazine Müsteşarlığının bağlı olduğu Bakanın onayıyla reasürans desteği verilebilecek.

Bakan bu oranı yüzde 50’sine kadar artırmaya yetkili kılındı.

Kurum tarafından sağlanacak desteğin türü, koşulları ve limitleri sigortacılık ilkeleri gözetilerek Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenecek. Karar, 1 Kasım’dan itibaren yürürlüğe girecek.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Eviniz Değil Siz Tatile Çıkın

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte insanlar tatile çıkmayı hayal ederler. Ancak eve dönüşte karşılaşabilecekleri kötü sürprizler onları hep korkutur. Hırsızlık, yangın, su baskını ve elektrik akımından kaynaklanabilecek hasarlar gibi bir takım olumsuz durumlar her daim sizlerin kabusu olmuştur. Üstelik karşılaştığınız bu durumların sonunda konut sigortanız yoksa şayet pişmanlığınız daha da artar.

Daha Fazla Oku

Tarsim’in Yükselişi Çiftçinin Yüzünü Güldürüyor

TARSİM Genel Müdürü Sayın Yusuf Cemil SATOĞLU:
“PRİM ÜRETİMİ ARTIŞI %42” Geçen seneye göre 14 Haziran 2015-2016 arasındaki prim üretimi artışı %42. Poliçe adetlerinde de ciddi artış var. Sigortalanan alanlardaki artış ise %8. Bu yıl 6 ayda, 1 milyon 300 bin poliçeye ulaşmış durumdayız.

Daha Fazla Oku

Trafik Sigortasında Tehlike Büyüyor

Son zamanlarda trafikte dolaşan araç sayısı Türkiye genelinde 20 milyonu geçti. Bu durumla birlikte trafik sigortasının önemi daha da arttı ve bu artış poliçe fiyatlarına da yansıdı. Ancak medyada çıkan “trafik sigortalarının ucuzlayacağı” gibi bir yanıltıcı haber ve bunun paralelinde vatandaşlarımızın “yaptırmayalım, bekleyelim, ucuzlayacakmış” gibi bir yanılgıya kapılmalarına neden olmaktadır.

Daha Fazla Oku